• Olympiáda netradičných športov - KINBALL

Dňa 11.1.2018 sa uskutočnil turnaj v Kinballe medzi školami v meste Kežmarok. Každá škola mala na turnaji 2 družstvá. Naši reprezentanti sa v obidvoch prípadoch dostali do finále a tam skončili na konečnom 1. a 2. mieste z ôsmych zúčastnených družstiev.

Našu školu reprezentovali:  Daniel Tokarčík, Damián Pavlík, Mário Vaxmanský, Andrej Pitoňák, Michal Pitoňák, Tomáš Tropp, Natália Džadoňová, Nina Podolinská, Dušana Džadoňová, Anna Mária Labudová, Daniela Želonková, Karin Gibľáková, Eva Kovaříková.

Reprezentantom našej školy ďakujeme a gratulujeme k predvedeným výkonom

Kolektív učiteľov TŠV           ZŠ s MŠ Nižná Brána

• Global Science Opera - Moon Village 2017

Global Science Opera je prvá operná iniciatíva v histórii, ktorá produkuje opery ako globálne spoločenstvo. V roku 2017 spolupracuje s technologickým centrom Európskej vesmírnej agentúry v Holandsku, aby  vytvorili operu "Moon Village". Zastúpenie má viac ako 20 krajín.

Global Science Opera je neziskový projekt a realizuje sa ako iniciatíva globálneho tvorivého vzdelávania. Je to implementácia rôznych výskumných projektov.

Slovensko v tomto roku zastupujú žiaci našej školy. Scénka zobrazuje vyučovaciu hodinu v škole na mesiaci. Prepojili sme niekoľko vyučovacích predmetov, literatúru, anglický jazyk, fyziku, výtvarnú výchovu a dramatickú výchovu, aby sme vytvorili tento príspevok v anglickom jazyku. V príspevku žiaci vysvetľujú rozdiely  v škole na Zemi a na mesiaci. Do projektu sú zapojení žiaci Anička Schwartzová 7.A, Tobiáš Mačák 6.A, Janko Jurdík 5.A, Boris Šiška 6.A, Alica Matichová 8.A, Juraj Olekšák 7.A, Filip Celba 7.A, Zojka Hermelová 7.A, Karin Kovalčíková 7.A a Katka Ďateľová 4.C. Žiaci v scénke vysvetľujú niekoľko rozdielov v škole na Mesiaci a na Zemi.

Opera bude  vysielaná online nórskou televíznou stanicou "TV-Haugaland" 13. decembra 2017 o 16:00 SEČ / 15:00 UTC na tomto linku:  https://hnytt.no/se-tvh-live/.

Neskôr bude opera umiestnená na YouTube.

Aj televízia KTV vyhotovila krátku reportáž o projekte:

http://ktv.kezmarok.sk/arch…/620-kezmarsky_magazin_c_601.htm (13.52)

• Global Science Opera - Moon Village 2017

Do galérie Global Science Opera - Moon Village 2017 boli pridané fotografie.

• Školské kolo Pytagoriády

V dňoch 13. a 14. 12. 2017 sa uskutočnilo školské kolo Pytagoriády pre žiakov 4. až. 8. ročníka. Celkovo súťažilo 133 žiakov z toho 30 žiakov bolo úspešných. Víťazom blahoželáme a zároveň prajeme na okresnom kole veľa šťastia.

Výsledky nájdete v priloženej tabuľke: Pytagoriada_2017-2018(2).doc

• Okresné kolo súťaže Vianočné aranžmány

Dňa 18.12.2017 sa uskutočnilo okresné kolo súťaže Vianočné aranžmány. Zastúpenie tu mala aj naša škola žiačkami  Bianka Šefaňáková, Nela Podolinská, Vanesa Klusková a Natália Džadoňová zo 7.B triedy. Najlepšie umiestnenie v kategórií jednotlivcov získala Natália Džadoňová. Umiestnila sa na peknom treťom mieste. Dievčatám blahoželáme a prajeme ďalšie úspechy.

• Spolupráca na projekte cyklu multikultúrnej výchovy

Naši českí priatelia sa zapojili do projektu „Cesta domova“ v rámci cyklu multikultúrnej výchovy. Projekt vznikol vďaka podpore Stredočeského kraja a my sme boli pozvaní na spoluprácu.

Žiaci zo spolku Brdský šikula pod vedením p. Anny Čiškovej, nám poslali prezentáciu o Českej republike, a tiež tradičné české krajové špeciality na ochutnávku. Perníčky - Miletínske modlitbičky, lázenské oblátky, či čokolády nám veľmi chutili.

Naši žiaci – Mladí výskumníci z 3.A, vypracovali prezentáciu o meste Kežmarok, zhotovili záložky do knihy, zdobené tradičnými folklórnymi vzormi a vypracovali tiež recepty obľúbených tradičných slovenských jedál. Keďže je predvianočné obdobie, spracovali sme tiež aj vianočné tradície. V balíčku nechýbali slovenské vianočné oplátky. Žiaci zo spolku Brdský šikula si nás vybrali tiež preto, že sa venujeme podobne ako oni prírodným vedám. Poslali sme im na inšpiráciu videozáznam nášho obľúbeného pokusu na pozorovanie lomu svetla s vodnými perlami a tiež aj vodné perly na realizáciu tohto zaujímavého experimentu.

Veríme, že naša spolupráca sa týmto nekončí a ostaneme aj naďalej v kontakte.

J. Šišková

• Vianočné aranžovanie našich šiestakov a siedmakov

Do galérie Vianočné aranžovanie našich šiestakov a siedmakov boli pridané fotografie.

• Školské kolo Geografickej olympiády

Utorok 12. decembra 2017 sa uskutočnilo školské kolo Geografickej olympiády. Žiaci súťažili v troch kategóriach.  V kategórií G súťažili žiaci 5. a 4. ročníka, v kategórií F žiaci 6. a 7. ročníka a v kategórií E žiaci 8. a 9. ročníka.  Celkovo sa školského kolá zúčastnilo 24 žiakov, z čoho 11 bolo úspešných. Na prvých troch miestach sa súťažiaci umiestnili následovne:

Kategória G:  1. miesto  Ján Jurdík           5.A

2. miesto  Lukáš Bujňák      4.A

3. miesto  Daniel Kovalčík   5.A

Kategória F:  1. miesto   Juraj Olekšák      7.A

2. miesto   Filip Celba          7.A

3. miesto   Erik Fiamčík       6.A

Kategória E:  1. miesto   Boris Burdíček     9.A

2. miesto   Eva Kovaříková    8.A

3. miesto   Júlia Ilášová         9.A

Najlpeším riešiteľom blahoželáme a prajeme veľa úspechov na okresnom kole.

Výsledky školského kolá si môžete pozrieť v priloženej tabuľke:

vyhodnotenie_sk._kola__17-18.xlsx

• Pytagoriáda 2017/2018

Dňa 13.12. 2017 sa žiaci tretích,  štvrtých  a piatych ročníkov zúčastnili školského kola Pytagoriády.

Všetkým žiakom blahoželáme a želáme veľa ďalších úspechov.

• Zážitkový kurz prvej pomoci

Do galérie Zážitkový kurz prvej pomoci boli pridané fotografie.

strana: