• Oznam

• Dávame do pozornosti širokej verejnosti,  že pre zlepšenie informovanosti o škole, života v škole, školských podujatiach a akciách sme zriadili konto na sociálnej platforme Facebook.

• Týždeň zdravej výživy

• Aj tento školský rok sme si pripomenuli dôležitosť správnej životosprávy rôznymi aktivitami, prípravou a ochutnávkou zdravých jedál, ale aj zdravým pohybom.

• Olympiáda zo SJL - okresné kolo

• Okresné kolo Olympiády zo slovenského jazyka prebehlo dňa 15. 11. 2023 v priestoroch Centra voľného času v Kežmarku. Na súťažiacich opäť čakal náročný test, transformácia textu a tretia časť bola ústna, kde si súťažiaci mali pripraviť prejav, ktorý predniesli.

V silnej konkurencii zvíťazila Klárka Kadašiová a postúpila tak na krajské kolo, ktoré bude 1. 2. 2024 v Prešove.

Víťazke srdečne blahoželáme a želáme veľa úspechov v Prešove.                                              Júlia Kriššáková

• Dôležitý oznam - rodičovské stretnutia

• Vážení rodičia, zákonní zástupcovia detí!

Dňa 29. novembra 2023 (v stredu) sa v jednotlivých triedach našej základnej školy uskutočnia informatívne stretnutia rodičov (zákonných zástupcov) so začiatkom od 15:30 hod

Zároveň sa v tom istom čase uskutoční aj stretnutie rodičov žiakov 9. ročníka s výchovnou poradkyňou. Stretnutie prebehne v biologickej učebni, na prízemí.

Všetci ste srdečne vítaní!

• Vodozádržné opatrenia

• Dňa 21. novembra 2023 začali v areáli našej základnej a materskej školy výkopové práce súvisiace s vodozádržnými opatreniami mesta Kežmarok. Z tohto dôvodu prosíme rodičov, zamestnancov, žiakov i návštevníkov, aby zvýšili opatrnosť pri vchádzaní i vychádzaní do a zo školy i škôlky. Parkovisko za budovou školy, ktoré je vyhradené predovšetkým našim zamestnancom a rodičom detí MŠ, nebude počas týchto prác prístupné. Ukončenie prác je naplánované do konca kalendárneho roka 2023

• Týždeň vedy s klubom AMAVET 979

• V dňoch 6. – 12. 11. 2023 prebiehal na Slovensku Týždeň vedy. Každoročne pripravujeme pre žiakov rôzne aktivity spojené s vedou. Tento rok boli starší žiaci na exkurzii v astrologickom ústave SAV Stará Lesná, mladší žiaci si spolu s AMAVET klubom 979 vyrábali vedeckú hračku a overovali Bernoulliho princíp. Za týždeň sme spolu vyrobili takmer 100 vedeckých hračiek.

J. Šišková

• Súťažíme v jazykoch s WocaBee

• Naša škola sa zapojila do piateho ročníka inovatívnej súťaže pre školy s názvom Jazykový WocaBee šampionát. Súťaž prebieha pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a súťaží sa online v aplikácii na učenie slovíčok - WocaBee.

Žiaci sa v aplikácii učia novú slovnú zásobu vrátane výslovnosti moderným a veľmi efektívnym spôsobom. V súťaži sa hodnotí usilovnosť žiakov v učení cudzích jazykov, meraná počtom bodov získaných za precvičovanie slovíčok. Čím viac žiaci precvičujú, tým viac bodov (za správne odpovede) získajú a viac sa aj naučia. Každá trieda súťažila ako tím, no tou najdôležitejšou výhrou však bude zlepšenie jazykových vedomostí našich žiakov a ich motivácia k učeniu jazykov, ktoré sú v dnešnej dobe mimoriadne dôležité.

Jana Szentiványiová

• Exkurzia v Astronomickom ústave SAV

• Dňa 7. novembra 2023 žiaci siedmych a ôsmych ročníkov navštívili  Astronomický ústav SAV v Starej Lesnej.

Astronomický ústav bol založený v roku 1943 a žiaci si okrem prehliadky ústavu vypočuli prednášku na tému Vznik a vývoj vesmíru.  Veľmi zaujímavá a pútavá téma žiakov zaujala a okrem poznatkov si z nej odniesli zaujímavé darčeky, ako tričká či pohľadnice.

Na záver žiaci pred budovou ústavu pozorovali  cez ďalekohľad Mesiac.

Myslíme, že to bola veľmi zaujímavá a zážitková hodina fyziky.

M. Jankočková, M. Taligová, J. Kriššáková

• Dôležitý oznam - riaditeľské voľno

• Riaditeľ ZŠ s MŠ Nižná brána 8 Kežmarok oznamuje, že podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2009 Z. z. o výchove a vzdelávaní a v zmysle vyhlášky MŠ SR 231/2009 Z. z. o podrobnostiach a organizácii školského roka v základných školách v znení neskorších predpisov bude dňa 16. 11. 2023 pre žiakov základnej školy vyhlásené riaditeľské voľno.
            Dôvodom riaditeľského voľna je realizácia metodického dňa v súlade so zákonom 138/2019 § 79 ods. 3.

Dňa 16. 11. 2023 taktiež nebude v prevádzke školská jedáleň.

• Olympiáda zo SJL - školské kolo

• Dňa 17.10. 2023 prebehlo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. 17.10.2023 písali žiaci test, ktorý mal 25 otázok a žiaci si overili svoje vedomosti zo slovenčiny a z literatúry. Hádam najnáročnejšia bola práca s textom, kde museli žiaci ukázať svoje čitateľské zručnosti. 19.10. 2023 čakala na žiakov transformácia textu a ústny prejav. Náročné úlohy, ktoré preverili hlavne zručnosti žiakov pri práci s textom.

Na školskom kole sa víťazkou stala Klára Kadašiová, druhé miesto patrí Nadi Méreyovej a tretie miesto získala Daniela Kovalská.

Dievčatám srdečne blahoželáme a víťazke želáme veľa úspechov na okresnom kole.

Júlia Kriššáková