• Olympiáda v nemeckom jazyku

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt olympiáda v nemeckom jazyku logo

Školský rok 2014 / 2015

Úspechy na jazykových olympiádach

Aj tohto roku sa nám darilo na jazykových olympiádach. Na obvodnom kole olympiády v anglickom jazyku získala druhé miesto v kategórii 1A žiačka 6.A triedy – Júlia Ilášová. Vynikajúce prvé miesto obsadil na obvodnom kole v kategórii 1B Marcel Miľovčík z 9.A triedy, ktorý zároveň postúpil do krajského kola, kde získal piate miesto.
          Na obvodnom kole olympiády v nemeckom jazyku našu školu reprezentoval v kategórii 1B Šimon Ochotnický (9.A trieda), ktorý obsadil štvrté miesto. Alex Pisarčík aj tento rok súťažil v kategórii 1C na krajskom kole olympiády v nemeckom jazyku, kde získal piate miesto.
          Všetkým zúčastneným žiakom ďakujeme za peknú reprezentáciu školy.

J.Sz.

Školský rok 2013 / 2014

Krajské kolo Olympiády z nemeckého jazyka šk.rok 2013-14

Na krajskom kole súťaže Olympiáda z nemeckého jazyka v Prešove sa v tomto školskom roku zúčastnili dvaja žiaci z našej školy. Súťažiaci boli rozdelení do troch kategórií. V kategórii 1B /8.-9.roč./ získal František Galik z 8.A tretie miesto.V kategórii  1C /8.-9.roč./ súťažili žiaci, ktorí nemčinu poznajú jako svoj materinský jazyk. Tu potešil Alex Pisarčík tiež z 8.A umiestnením na štvrtom mieste. Obom nemčinárom srdečne blahoželáme a ďakujeme im za úspešnú reprezentáciu nášho okresu aj našej školy!

Ing. Marta Strečanská

Okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku

Dátum konania: 23.01.2014

Kategória 1B:

7. miesto                      Klára Kredatusová                8.A

1. miesto                      František Galik                      6.A

Školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku

Na školskom kole Olympiády v nemeckom jazyku konanom 14. decembra 2011 sa zúčastnilo 11 žiakov druhého stupňa našej ZŠ. Žiaci absolvujú v tejto súťaži 5 častí: počúvanie s porozumením, čítanie s porozumením, gramatický test, voľný rozhovor a prácu s obrázkom.
           V kategórii 1A ( 5.- 7.ročník) súťažilo 7 žiakov, z nich  prvé miesto získal František Galik zo 6.A triedy. Súťaž dobre reprezentovali aj Samuel Olekšák a Tobiaš Tybor zo 6.A, Samuel Gibľak, Emma Krompaščíková, Kristína Kudláková zo 6.C a Miloslav Cisko zo 7.A.
          V kategórii 1B (8. – 9.ročník) súťažila trojica žiakov z 8.A triedy. Najlepší výsledok dosiahla Klára Kredatusová. Za ňou sa umiestnila Júlia Huťová a Matej Harabin.
          V kategórii 1C súťažia žiaci, ktorí mali dlhší pobyt v krajine, v ktorej je vyučovacím jazykom jazyk súťaže. Tu nás úspešne reprezentuje Alex Pisarčík zo 6.A triedy. Víťazi všetkých kategórií sa zúčastnia na obvodnom kole dňa 20.01.2012.
          Na  príprave žiakov v tejto súťaži sa podieľali a odbornú porotu tvorili pani učiteľky Ing. Zlatica Martančíková a Ing. Marta Strečanská.

Školský rok 2010 / 2011

Žiaci zo ZŠ Nižná brána na krajskom kole olympiády v nemeckom jazyku

Olympiáda z cudzích jazykov patrí snáď k najťažším súťažiam žiakov, pretože sa ňou preveria vedomosti zo všetkých zručností. Cieľom písomnej časti je preveriť jazykové kompetencie súťažiacich, teda počúvanie s porozumením, čítanie s porozumením a gramatické javy. Ústna časť má dve časti. Opis obrázka a rozprávanie na určené témy. V týchto disciplínach sa hodnotí komunikatívna schopnosť, plynulosť vyjadrovania, jazyková úroveň a schopnosť reagovať.

Žiaci sú rozdelení do dvoch kategórií. Kategória A1-piaty, šiesty a siedmy ročník , kategória B1- ôsmaci , deviataci spolu. Okrem toho ja aj kategória C1žiakov, ktorí mali dlhší pobyt v zahraničí.

Najprv sa žiaci zúčastnia školských kôl, potom okresných, krajských a celoslovenského kola.

Naša škola tohto roku bola úspešná. V okresnom kole sme získali dva prvé miesta.

10. februára sa konalo krajské kolo v Prešove, na ktorom reprezentovali náš okres žiaci František Galik , Alex Pisarčík zo ZŠ Nižná brána a Barbora Janíková zo ZŠ. Dr. Fischera.

Zúčastnilo sa tu asi 27 žiakov  z celého Prešovského kraja.

Žiaci ZŠ Nižná brána si vybojovali na krajskom kole olympiády nemeckého jazyka v kategórii A1 druhé miesto- František Galik  a 4 miesto v kategórií C1- Alex Pisarčík, ktorých pripravovala Ing. Martančíková.

Keďže  sú to žiaci piateho ročníka, súťažili so staršími žiakmi a viac menej tam išli len získať svoje prvé skúsenosti si zaslúžia pochvalu.  Pre mňa ako vyučujúcu bola odmena ich radosť, pozitívny vzťah k nemeckému jazyku a odhodlanie, že o rok sa budú snažiť ešte viac.

Ing. Zlatica Martančíková, ZŠ Nižná brána Kežmarok

Obvodné kolo