• JARNÝ ZBER PAPIERA

• V dňoch 2. - 9. mája 2023 sa v našej škole uskutoční zber papiera. Kontajner bude pristavený pri vedľajšom vchode (od telocvične) a papier bude možné odovzdávať v pracovných dňoch vždy ráno od 7:30 do 8:00. Veríme, že aj týmto spôsobom zachránime čo najviac stromov.

• NEZABUDNITE HLASOVAŤ

• Milí rodičia, zákonní zástupcovia, pedagógovia, milí žiaci!

Do školy prichádza nová školská kolekcia a Vy môžete rozhodnúť o jej podobe! Do 3. mája 2023 je spustené hlasovanie o tom, ktorý z trojice motívov sa Vám páči najviac. Víťazný motív bude použitý na vytvorenie celej kolekcie, kde nájdete nielen mikiny, ale aj tričká, čapice, batohy a ďalšie kúsky v rôznych farbách.

• Okresné kolo biologickej olympiády

• Dňa 20. 4. 2023 sa na pôde Základnej školy Dr. Daniela Fischera v Kežmarku konalo okresné kolo biologickej olympiády v kategórii D - teoreticko-praktická časť, kde žiaci našej školy predviedli nielen svoje vedomosti, ale aj praktické zručnosti z oblasti prírodných vied. René Kadaši (6. A) obsadil skvelé 1. miesto a Tobiáš Šimonov (6. A) krásne 4. miesto. Obom žiakom srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu našej školy!

Mgr. Silvia Ondrušová

• Deň ZEME 2023

• V piatok si žiaci našej školy pripomenuli blížiaci sa sviatok Zeme (22. 4.). Rôznymi aktivitami v triedach, anglicko-slovenským divadelným predstavením 4. A a samozrejme čistením a skrášľovaním bezprostredného okolia školy sme chceli "obdarovať" našu planétu a hlavne si pripomenúť, že je nesmierne dôležité sa o ňu starať a chrániť ju.

• Geografická olympiáda - okresné kolo

• Dňa 31. 3. 2023 sa na pôde našej základnej školy uskutočnil už 51. ročník okresného kola Geografickej olympiády. Okresné kolo pozostávalo z teoretickej časti, praktickej časti a otázok o miestnej krajine. Žiaci mohli získať maximálny počet bodov 100.

Najmladší žiaci 5. ročníka súťažili v kategórii G, pričom na okresnom kole sa predstavilo 24 žiakov. V tejto kategórii skončila na výbornom 3. mieste naša žiačka Nina Božoňová (5. A) so ziskom 79 bodov. Úspešnou riešiteľkou v tejto kategórii sa stala aj Alexandra Jóžová (5. B),  ktorá skočila na 11. mieste.

Až 32 žiakov súťažilo v kategórii F (6. a 7. ročník). Na peknom 6. mieste v tejto kategórii skončil so ziskom 77 bodov Tobiáš Šimonov (6. A).

Úspešným riešiteľom blahoželáme a všetkým zúčastneným žiakom ďakujeme za reprezentáciu školy.

PK geografie

• Okresné kolo Hviezdoslavovho Kubína

• Dňa 5. apríla naši víťazi školského kola predviedli svoj prednes na okresnom kole Hviezdoslavovho Kubína, ktoré sa tradične konalo v priestoroch kežmarskej knižnice.

Našu školu reprezentovali žiaci veľmi úspešne:

V 1. kategórii v prednese poézie získal 1. miesto Tomáš Karaš zo 4. A.

V 2. kategórii získali 2. miesta s postupom na krajské kolo René Kadaši (6. A) v kategórii próza a v kategórii poézia Nicolas Jeruška (5. A).

V tretej kategórii s krásnym a náročným textom zvíťazila Klára Kadašiová.

Všetci spomínaní recitátori budú našu školu reprezentovať na krajskom kole v Prešove, ktoré sa bude konať 25. a 26. apríla v priestoroch Divadla Jonáša Záborského.

Ďakujeme za vzornú  reprezentáciu školy i Noemi Glodžákovej a Jarkovi Božoňovi.

Srdečne  blahoželáme všetkým recitátorom a želáme im veľa úspechov.

• Uprac svoje mesto

• V rámci akcie Uprac svoje mesto, ktorá sa konala v piatok 24. marca 2023, sa žiaci našej školy pustili do horlivého skrášľovania blízkeho i vzdialenejšieho okolia našej školy a tiež na rôznych iných stanovištiach v meste.

• Víťaz Východoslovenskej lyžiarskej ligy

• Filip Suchý obhájil prvenstvo z minulej sezóny v celkovom hodnotení Východoslovenskej lyžiarskej ligy aj tohto roku. Napriek tomu, že prešiel do vyššej kategórie starších predžiakov, kde bol ročníkovo mladší, svojimi umiestneniami vybojoval prvenstvo aj túto sezónu. VSLL je dlhodobá súťaž v zjazdovom lyžovaní, túto sezónu pozostávala z piatich kôl obrovského slalomu, kde sa Filip umiestňoval následne:

Strednica – Ždiar – 1. miesto

Ski Centrum Kubašok – 1. miesto

Bachledka Ski & Sun – 3. miesto

Tatranská Lomnica – Buková hora – 1. miesto

Ski Lysá Drienica – 3. miesto

Filip tiež súťažil v Slovenskom pohári, kde mal toho roku ambíciu dostať sa v celoslovenskej konkurencii, v kategórii so staršími chlapcami, do prvej desiatky. Jeho ambície sa naplnili nad očakávania a umiestnil sa nasledovne:

Zuberec – Janovky – slalom: 4. miesto

Zuberec – Janovky – obrovský slalom: 5. miesto

Bachledka Ski & Sun: 7. miesto

Filip sa na záver sezóny zúčastnil aj známych pretekov pre lyžiarske talenty BILLA ŽAMPA CUP SKI RACE 2023, kde obsadil skvelé 2. miesto.

Vo svojom ročníku je Filip slovenským lídrom, tak veríme, že sa mu budúcu sezónu bude naďalej dariť a ako ročníkovo starší obháji aj svoj majstrovský titul z minulej sezóny.

• Kontakty

• Základná škola s materskou školou, Nižná brána 8, Kežmarok
        • sekretariát-ekonom.odd.: 052/452 30 28 riaditeľ školy: 0917 208 221 školská jedáleň: 052/452 36 84 materská škola: 0907 885 670 odhlášky obedov mailom /do 14:00 hod. deň vopred/: odhlasovaniezobeda@gmail.com