• ZÁPIS DO ÚVODNÉHO ROČNÍKA

• Základná škola s materskou školou Nižná brána Kežmarok

pozýva všetkých škôlkarov – predškolákov a ich rodičov na

ZÁPIS DO

ÚVODNÉHO ROČNÍKA

dňa 29. 5. 2023

v čase 8.00 – 12.00 a 13.00 – 15.00 hod.

Dieťa do školy zapisuje zákonný zástupca, ktorý predloží svoj občiansky preukaz a rodný list dieťaťa.

Dokumentácia k zápisu sa vypisuje priamo v škole.

Úvodný ročník:

• je určený pre predškolákov s odkladom a poruchami reči,
            • poskytuje individuálnu logopedickú starostlivosť pod odborným dohľadom logopéda každý deň,
            • hravou formou pripraví dieťa na zápis do prvého ročníka a vstup do školy,
            • prebieha podľa Eľkonina a Školy pozornosti,
            • prirodzenou cestou zoznamuje dieťa so školským prostredím,
            • má nízky počet detí v triede – dáva priestor pre rozvoj osobnosti dieťaťa a individuálny prístup.
            • Individuálny vzdelávací program je vytvorený pre každé dieťa podľa jeho predpokladov.

Tešíme sa na Vás!

Neváhajte.

Počet miest je obmedzený.

• Školský eshop ponúka produkty s logom našej školy

• Dávame do pozornosti, že aktuálne je otvorený školský eshop, ktorý ponúka produkty s víťazným logom našej školy. Ponúkané produkty môžete objednávať online na adrese WWW.KRALOVESKOLY.CZ/ZSNIZBKK alebo nasnímaním QR kódu. Eshop bude k dispozícii do 25. mája 2023, preto nepremeškajte túto jedinečnú príležitosť.

• Veľký výtvarný talent

• Žiačka našej školy, talentovaná výtvarníčka Liliana Pješčáková z 9. A, sa svojou výtvarnou prácou úspešne zapojila do projektu organizovaného spoločnosťou CBS, vydavateľom maľovaných cyklomáp deťom. Jej práca sa tak stala súčasťou cyklomapy pre Dolný Spiš. Sme na ňu veľmi hrdí.

Srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších tvorivých úspechov.

• TRIEDNE schôdze ZRPŠ

• Oznamujeme rodičom (zákonným zástupcom detí), že dňa 25. mája 2023 (štvrtok) sa v čase od 15:30 uskutočnia triedne stretnutia rodičovského združenia, na ktorých ste všetci srdečne vítaní. Stretnutia prebehnú v jednotlivých triedach, konzultačnou formou.

• Zber papiera - predĺženie

• Oznamujeme, že papier do zberu je možné nosiť ešte do utorka 16. mája 2023.  Zviazaný, zbalený papier treba odovzdávať v pracovných dňoch vždy ráno od 7:30 do 8:30 pánu školníkovi osobne.

• Krajské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín

• 25. 04. a 26. 04. 2023 prebehlo v priestoroch Divadla Jonáša Záborského krajské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín.

Našu školu reprezentovali víťazi okresného kola Tomáš Karaš, Nicolas Jeruška, René Kadaši a Klárka Kadašiová.

V prvej kategórii v poézii získal druhé miesto Tomáš Karaš, v druhej kategórii v poézii získal prvenstvo Nicolas Jeruška a v próze zvíťazil René Kadaši. V tretej kategórii získala Klárka Kadašiová čestné uznanie za výborný prednes.

Víťazi budú reprezentovať našu školu na celoslovenskej súťaži v Mestskom kultúrnom stredisku v Dolnom Kubíne.

Všetkým srdečne blahoželáme a želáme veľa úspechov na súťaži.